ПОРЯДОК надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства

15.07.2022

Гранти надаються на будівництво модульної теплиці відповідно до типового проекту орієнтовною площею 2 гектари (не менше 1,6 гектара та не більше 2,4 гектара) з кількістю створених нових робочих місць не менше 40 шляхом будівництва (встановлення) модульної теплиці, придбання засобів виробництва (садивний матеріал, насіння, технологічне обладнання), покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні:

для першої 1 000 заявок не більше 70 відсотків вартості проекту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, але не більше
7 млн. гривень, не менше 30 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних);

для всіх наступних заявок не більше 50 відсотків вартості проекту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, але не більше
5 млн. гривень, не менше 50 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).

Отримувач може отримати грант виключно для будівництва однієї модульної теплиці.

Гранти надаються лише одному отримувачу з урахуванням пов’язаних із ним осіб.

Реалізацію проекту будівництва модульної теплиці отримувач повинен здійснювати на землях, право власності та/або користування на які підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше семи років.

Типовий проект модульної теплиці затверджується Мінагрополітики та розміщується на офіційному веб-сайті.

Для отримання гранту отримувач подає заяву, яка формується отримувачем особисто або у відділенні уповноваженого банку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Портал Дія) після проходження ним ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу заявника.

Строк будівництва модульної теплиці не повинен перевищувати 12 місяців з часу отримання бюджетних коштів.

За підсумками проекту будівництва модульної теплиці отримувач зобов’язується:

створити щонайменше 40 нових робочих місць;

провадити підприємницьку діяльність після закінчення будівництва протягом не менше трьох років та сплачувати протягом трьох років після початку провадження діяльності до державного бюджету платежі у вигляді сплати податків та зборів, зокрема пов’язаних із працевлаштуванням працівників. У разі продажу модульної теплиці зобов’язання, зазначені в цьому пункті, переходять до нового власника. Новий власник зобов’язаний укласти договір про надання гранту з Мінагрополітики у формі приєднання, аналогічний за змістом до первинного договору.

Поділитися: